Modlitwa o uzdrowienie do św. Charbela

Święty Szarbel (Charbel) to patron cudownych uzdrowień i nawróceń

Święty Charbel jest jednym ze świętych, którego ciało nie poddało się procesowi rozkładu po jego śmierci. Przez lata po jego śmierci z jego ciała wydzielał się płyn nieznanego pochodzenia o wspaniałym zapachu. Jego ciało było badane 34 razy w przeciągu 17 lat po jego śmierci. Patolodzy stwierdzili, że ciało Charbela zachowuje się w nienaruszonym stanie, wydzielając tajemniczy płyn dzięki interwencji samego Boga

Został on beatyfikowany w 1965 roku i kanonizowany w 1977 roku przez papieża Pawła VI.

Jeśli szukasz wsparcia w sytuacjach szczególnie trudnych, zachęcamy Cię do zapoznania się z poteżną modlitwą o zdrowie do św. Rity, patronki spraw beznadziejnych

Modlitwa o uzdrowienie do Świętego Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. 

Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. 

Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. 

Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.

Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego.

Amen.

Modlitwa „O wielki cudotwórco…”

O wielki cudotwórco, święty Charbelu, który spędziłeś życie samotnie w skromnej i ukrytej pustelni, wyrzekając się świata i jego czczych przyjemności, a teraz królujesz w chwale świętych, w blasku Trójcy Świętej, wstawiaj się za nami.

Oświeć nasze umysły i serca, przymnóż nam wiary i umocnij naszą wolę. Powiększ naszą miłość do Boga i bliźniego. Pomagaj nam czynić dobro i unikać zła. Broń nas od wrogów widzialnych i niewidzialnych oraz wspieraj nas przez całe nasze życie.

Ty, który dokonujesz cudów dla błagających ciebie i uzyskujesz uzdrowienie z niezliczonych chorób oraz rozwiązanie wszelkich trudności, dla których po ludzku nie ma nadziei, spójrz na nas z miłosierdziem i, jeżeli jest to zgodne z Bożą wolą oraz dla naszego większego dobra, uzyskaj u Boga dla nas łaskę, o którą błagamy, ale przede wszystkim pomagaj nam naśladować twoje święte i cnotliwe życie. 

Amen.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Charbela

Panie nieskończenie święty i uwielbiony w twoich świętych, Ty natchnąłeś świętego Charbela, mnicha i pustelnika, aby żył i umierał podążając drogą Jezusa Chrystusa, Ty dałeś mu siłę do oderwania się od świata, aby mógł odnieść nad nim zwycięstwo przez swoje cnoty mnicha i pustelnika – błagamy Cię o Twoją łaskę, abyśmy za przykładem św. Charbela mogli kochać Cię i służyć Ci tak, jak on.

Boże Wszechmogący, który ukazałeś nam moc wstawiennictwa św. Charbela przez liczne cuda i wsparcie, przez jego orędownictwo udziel nam łaski (…). 

Amen.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *